Marcin Błaszkowski


W Lesznie jest godzina 13:27:36
Mamy teraz wiosna.

Dziś jest Wtorek 11 maja 2021, Imieniny Igi, Mamerta, Miry


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.Mandat radnego

złożyłem mandat Radnego Rady Miejskiej Leszna

Marcin Błaszkowski                                               Leszno, 23 grudnia 2013 r.
ul. Starozamkowa 18a
64-100 Leszno
Sz. P. Tadeusz Pawlaczyk
Przewodniczący Rady Miejskiej Leszna
ul. Karasia 15
64-100 Leszno


Szanowny Panie Przewodniczący

W nawiązaniu do pisma, które od Pana otrzymałem, składam rezygnację z pełnienia mandatu radnego Rady Miejskiej Leszna z dniem 31 grudnia 2013 r. ze względu na brak możliwości uczestnictwa zarówno w posiedzeniach komisji, jak i sesji Rady Miejskiej Leszna.

Udział w posiedzeniach jest niemożliwy z dwóch powodów. Obecnie pracuję daleko od Leszna. W podobnej sytuacji znajdowałem się zresztą od dawna, lecz ze względu na regularne terminy posiedzeń sesji Rady Miejskiej mogłem rozplanować swoje zajęcia i regularnie uczestniczyć w posiedzeniach.

Niestety od czasu, gdy Pan został przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna przyjazdy stały się początkowo trudne, później niemożliwe. Każdego roku radni otrzymują plan sesji na cały rok. Tak stało się i tym razem, jednakże sesja z 5 marca 2013 r. odbyła się 14 marca, z 12 września odbyła się 19 września, 24 października sesja odbyła się 29 października, z 28 listopada 2013 r. – 26 listopada. Podobne zmiany następowały także w poprzednich latach, gdy pełnił Pan funkcję przewodniczącego Rady.

Biorąc pod uwagę, że plan dyżurów lekarskich w szpitalu, w którym pracuję, ustalany jest nawet z wyprzedzeniem trzech miesięcy, nie jestem w stanie zsynchronizować czasu pracy z nieustannie zmienianym przez Pana terminarzem posiedzeń Rady Miejskiej.

Żegnając się z pracą w Radzie Miejskiej Leszna po kilkunastu latach, życzę wszystkim radnym, jak i mieszkańcom, wszystkiego dobrego.

z poważaniem


dr. n. med. Marcin Błaszkowski

P.S. Chciałbym również wyrazić zaniepokojenie faktem, że tak bardzo zmienne terminy sesji Rady Miejskiej wynikają z zajęć zawodowych Pana przewodniczącego. Mianowicie terminy sesji ustalane są w zależności od terminów zajęć w szkolnictwie. To, że Rada Miejska obraduje zgodnie z planem lekcji w szkole, w której pracuje Pan przewodniczący, niestety nie wskazuje na wysoką rangę miasta, jak i wskazuje na to, że dla Pana praca w Radzie nie jest priorytetem. Dezorganizuje Pan w ten sposób plany wszystkich radnych, szeregu pracowników Urzędu Miasta, osób związanych z mediami, jak i ich rodzin.

ostatnie zmiany wykonane 2013-12-23 11:46:34
,


opis stopki